Skandující tribuny nám dopomohly k remíze proti El Niňu

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod A – SF SKK El Niňo Praha A 3:3

Výsledky: Korbel – Obešlo 0:3 (-11, -8, -8), Kobes – Gavlas 1:3 (-10, -2, 7, -4), Bai He – Tregler 3:0 (8, 10, 10), Kobes – Obešlo 1:3 (-8, -7, 3, -7), Korbel – Tregler 3:0 (9, 7, 9), Bai He – Gavlas 3:2 (-4, 9, -9, 9, 9)

Před rekordní diváckou návštěvou jsme odehráli ve čtvrtek 21. března poslední domácí utkání proti El Niňu Praha s výsledkem 3:3.

Do herny kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě mířily ve čtvrtek v podvečer stovky fanoušků stolního tenisu, aby vytvořily důstojnou kulisu poslednímu domácímu utkání základní části extraligy proti favoritovi a vedoucímu týmu tabulky El Niňo Praha. Nakonec se do hlediště vtěsnalo 525 diváků, což je nový rekord v historii české extraligy.

Oba soupeři nastoupili k prestižnímu utkání v plné sestavě

Náš klub nastoupil kompletní, do hry však nezasáhl Jan Hrnčiřík, který své spoluhráče podporoval po celé utkání z lavičky. Také hosté dorazili do Brodu v plné sestavě, nechali však odpočívat jedničku své soupisky Tomáše Konečného, jediného hráče extraligy bez porážky. Věřme, že i on se se v utkáních play-off na brodském taraflexu ukáže.

Diváky před utkáním pozdravil předseda ČAST Zbyněk Špaček

První zápas byl soubojem generací. Čtyřicetiletá legenda české stolního tenisu Petr Korbel nastoupila proti čtyřiadvacetiletému mladíkovi Michalu Obešlovi, kterého zdobí extraligové skóre 25:1 po jediné porážce s Bai He. Korbel nevyužil nadějný náskok a několik setbolů v koncovce prvního setu a prohrál 11:13. Rozehraný Obešlo pak už svoji šanci nepustil a dotáhl zápas do vítězného konce ve třech setech, ačkoliv po šestibodovém náskoku ve třetí sadě musel napnout všechny síly, aby proti dotahujícímu Korbelovi dokázal náskok udržet.

Utkání se hrálo za asistence televizních kamer

Druhý bod pro hosty přidal Antonín Gavlas proti Kristiánu Kobesovi. Gavlas překvapoval rychlostí a razancí přechodu do útoku a Kobes se často jen bránil. Přestože vykřesal naději ve třetím setu, ve čtvrtém už měl jeho soupeř jasně navrch.

Na 1:2 snižoval Bai He proti nejmladšímu hráči hostů Tomáši Treglerovi. Oba dva měli na svém kontě jedinou porážku, Bai He s dorostencem Reitšpiesem z Kotlářky a Tregler s Hanákem z Mokrých Lazců. Očekávaný souboj přinesl skvělé výměny, diváci se bavili a odměňovali hráče potleskem. Ačkoliv Bai He vyhrál ve třech setech, zápas byl velice vyrovnaný, sety se rozhodovaly až na výhody a nutno přiznat, že na pálce domácího hráče bylo i o trochu více štěstí a ochoty zariskovat v rozhodujících okamžicích.

Obešlo vybojoval první bod utkání pro hosty

Ze střetnutí Kobese s Obešlem vyšel vítězně hráč hostů, výhra ho však stále dost sil. Obešlo se po vyhraných dvou setech nechal ukolébat a Kobes začal s chutí bojovat. Třetí set vyhrál dříve, než se diváci stačili usadit na svých místech, a i ve čtvrtém měl navrch. V té chvíli se Obešlo probudil a v koncovce předvedl dokonalý finiš, na který Kobes neměl co zahrát.

Je dobojováno! Bai He vydřel pro domácí remízu

Za stavu 1:3 pro hosty došlo k dalšímu očekávanému generačnímu souboji mezi Korbelem a Treglerem. Tregler má na kontě vítězství nad Korbelem z domácího extraligového utkání, Korbel mu ji však oplatil na republikovém mistrovství a na soupeře si věřil. To bylo zřejmé z průběhu hry, kdy Tregler tahal za kratší konec a prakticky nenašel způsob, jak soupeře překvapit.

Domácí tým přišel poděkovat fanouškům za podporu

O dělbě extraligových bodů tak rozhodoval poslední zápas mezi Bai He a Gavlasem. Domácí mohutným skandováním dávali najevo, že si jsou vyrovnávacím bodem svého miláčka jistí, Gavlas byl však opačného mínění. Bai He se nedokázal za stolem ani rozehřát a už se šel s lavičkou radit, co dál. Ve druhém setu vyrovnal, ale ve třetím se dostal do těžkého útlumu. Začal hrát pasivně, bojácně a bez nápadu. S remízou pro domácí to vypadalo zle, Gavlas hrál skvěle, ve čtvrtém setu si vybudoval náskok pěti bodů a kráčel k vítězství. Neumdlévající tribuny však svého hráče podpořily a Bai He dokázal set za nejvyššího rizika a několika dobře načasovaných „prasátek“ otočit a srovnat na 2:2.

Frustrovaný Gavlas u ohrádky zahodil pálku a ručník a vysloužil si žlutou kartu. Nevzdal se však a v pátém setu si na otočce vybudoval další slibný náskok 5:1. I tentokrát Bai He hnaný nadšenými fanoušky otočil na 6:5, Gavlas hodil pálkou podruhé, vysloužil si červenou kartu, a věnoval tak soupeři bod bez boje. V koncovce pevných nervů Bai He proměnil druhý mečbol a mohl si užít zasloužený potlesk pěti stovek spokojených fanoušků.

Postupujeme do bojů play-off z třetího místa, bez ohledu na výsledek posledního utkání se Sokolem Hradec Králové. Ve čtvrtfinále se pravděpodobně utkáme s Baníkem Havířov. První utkání se hraje doma ve čtvrtek 4. dubna od 17.30, opět před televizními kamerami. Odveta je na programu o týden později ve čtvrtek 11. dubna v Havířově a v případě nerozhodného stavu se rozhodující duel uskuteční opět doma, a to v sobotu 13. dubna.

Fotografie: Martin Pluhař