Odveta proti DTJ se nezdařila

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové 2:4
Šimončík - Pištej 1:3 (5, -13, -7, -5), Širuček - Šereda 3:1 (9, 8, -9, 8), Hrnčiřík - Olejník 0:3 (-9, -4, -5), Širuček - Pištej 3:2 (-4, 10, -10, 8, 8), Šimončík - Olejník 0:3 (-9, -3, -12), Hrnčiřík - Šereda 0:3 (-6, -11, -6)

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod vyzvali svého jediného přemožitele k domácímu odvetnému utkání ve čtvrtek 23. ledna.

Soupeř z Hradce dnes byl nad síly Josefa Šimončíka

Před televizními kamerami a zaplněnými tribunami brodského kulturního domu Ostrov pomýšleli domácí v utkání prvních dvou týmů extraligové tabulky na odvetu za podzimní porážku 0:4. Leč bez indisponovaného Petra Korbela zůstalo jen u přání. Brod prohrál 2:4, když se podařilo bodovat jedině Pavlu Širučkovi.

Za Brod bodoval jen Pavel Širuček, za pečlivého přihlížení trenéra Demka za zády

Hosté šli do vedení zásluhou slovenského reprezentanta Pišteje, který sice prohrál v prvním setu se Šimončíkem, druhý však strhl na svou stranu 15:13, a tím rozhodl. Další dvě sedy už jednoznačně diktoval hru. Širuček dorovnával proti Šeredovi 3:1, ale Hrnčiřík pokulhával za Olejníkem a domácí prohrávali 1:2.

Po přestávce se za stůl vrátil Širuček a s Pištejem sehráli skvělý zápas, který diváky musel bavit. Širuček se vzpamatoval ze snadno ztraceného prvního setu a v koncovce druhého byl o jeden úder lepší. V tom okamžiku se rozhořela bitva o každý míček. Širuček sice prohrál opět na výhody třetí sadu, ale v těch dalších dvou už svou šanci nepustil a vydřel srovnání stavu na 2:2.

Jenže to bylo ze strany Brodu vše. Šimončík proti Olejníkovi a ani Hrnčiřík proti Šeredovi už neuhráli ani jeden set. Hosté tak uhájili nejen první příčku v tabulce, ale i letošní neporazitelnost.

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SK Kotlářka Praha 4:0

Pavel Širuček - Tomáš Málek 3:0 (7,11,6), Josef Šimončík - Petr Kaucký 3:0 (11,3,10), Jan Hrnčiřík - Jiří Kubík 3:0 (10,5,6), Josef Šimončík - Tomáš Málek 3:0 (7,9,5)

Poslední domácí utkání před play-off odehráli stolní tenisté STEN Marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod v pátek 24. ledna proti týmu SK Kotlářka Praha.

V brodském kulturním domě Ostrov se proti druhému týmu extraligové tabulky představilo družstvo z poslední příčky a rozdíl kvality byl znát od prvního míčku. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 4:0 pro domácí a zároveň se zapsalo mezi nejrychleji sehraná extraligová střetnutí.

Dvakrát se na brodském taraflexu představil odchovanec z Chotěboře Tomáš Málek. Dorosteneckému reprezentantovi se podařilo se Širučkem i se Šimončíkem několikrát dostat do vyrovnaných koncovek, ale úspěšnější byli nakonec vždy jeho soupeři. Extraligovou premiéru si v Brodě odbyl také junior Jiří Kubík.