Semifinálová série se přesouvá do Prahy za stavu 1:1

1. semifinále 3.4.:  STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SF SKK EL Nino Praha 4:3

Širuček – Tregler 3:0 (8, 4, 10), Šimončík – Gavlas 1:3 (-6, -10, 7, -7), Hrnčiřík – Obešlo 1:3 (5, -6, -10, -10), Šimončík – Tregler 3:2 (-10, 9, -7, 5, 9), Širuček – Obešlo 3:2 (-12, 3, -5, 4, 10), Hrnčiřík – Gavlas 2:3 (-8, 8, 12, -5, -2), Širuček, Šimončík – Gavlas, Tregler 3:2 (-7, 9, 8, -7, 9)

Ve čtvrtek 3. dubna sehráli extraligoví stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod první semifinálové utkání proti obhájci titulu SF SKK EL Nino Praha.

Do semifinálové série hrané na tři vítězná utkání vstoupil brodský tým v oslabené sestavě bez své opory, zraněného Petra Korbela. A i přesto dokázal zvítězit. Ve zcela vyrovnané bitvě musela o vítězi rozhodnout závěrečná čtyřhra a z ní vyšli šťastněji domácí borci. Utkání trvalo více než pět hodin, což je rekord kulturního domu Ostrov a jedno z nejdelších utkání české extraligy.

03.JPG

Souboj dvou ambiciózních týmů přitom začal zcela nenápadně. V úvodní dvouhře vyprovodil Pavel Širuček s přehledem ve třech setech Tomáše Treglera. Hosté kontrovali a po výhrách Antonína Gavlase nad Josefem Šimončíkem a Michala Obeška nad Janem Hrnčiříkem shodně 3:1 dokázali otočit vývoj skóre.

01.JPG

Jenže stolní tenis, který dokáže zvednout diváky ze židlí, se začal hrát až po přestávce. K vítězství zavelel Šimončík, když dokázal udolat Treglera. Domácí hráč sice ztratil první set, ve kterém vedl už 10:8, ale nenechal se zlomit, srovnal na 1:1, následně na 2:2 a utkání dovedl do páté sady. V ní měl Šimončík jasně navrch, vedl 9:3, ale pak se stejně jako v prvním setu roztřásl z vidiny vítězství, hrál údery na jistotu a zisk posledních dvou bodů stál jeho i diváky spoustu nervů. Čtyři mečboly potřeboval k tomu, aby zvítězil nejtěsnějším rozdílem 11:9.

Za stavu 2:2 nastoupil Širuček proti Obešlovi. Hráč pražského týmu dokázal najít účinnou hru a Širučkovi se nedařilo vytvořit si útok. I tentokrát se rozhodovalo až v koncovce pátého setu. Širuček proměnil třetí mečbol na 12:10 a posunul domácí dnes už podruhé do jednobodového vedení.

02.JPG

O senzaci večera se mohl postarat Hrnčiřík proti jedničce hostů Gavlasovi. Po ztrátě koncovky prvního setu vydřel druhý a v bitvě nervů i třetí. Gavlas netrefoval, ať zahrál jakýkoliv úder, a jeho frustrace byla natolik intenzivní, že hodil pálku na stůl a vysloužil si žlutou kartu. Asi mu to pomohlo, v dalších dvou setech jasně kraloval a v pátém nešťastnému Hrnčiříkovi málem nadělil set s nulou.

Hlediště bylo za stavu 3:3 natěšené na čtyřhru. Sestavy obou týmů nikoho nepřekvapily. Za domácí nastoupili Šimončík se Širučkem a za hosty Gavlas s Treglerem. Domácí začali velice vlažně a v prvním setu jen přihlíželi aktivitě svého soupeře. Ve druhé sadě přidali na pohybu a přesnosti, a to stačilo k tomu, aby se počtvrté v řadě rozhodovalo v pátém setu. A tentokrát to byl úplně poslední set utkání.

Domácí si udržovali mírnou převahu, vedli 7:4 a donutili hosty vzít si time. Ziskem dalších dvou míčků zvýšili na 9:4. Opticky nedostižný náskok však začal rychle ubývat. Domácí si brali time za stavu 9:7, El Nino pak snižovalo na 9:8 a Ostrov kontroval. Dva mečboly za stavu 10:8. První byl ještě neúspěšný, ten druhý asi patnáct minut po třiadvacáté hodině pro dnešek rozhodl.

2. semifinále 4.4.:  STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SF SKK EL Nino Praha 2:4

Hrnčiřík - Gavlas 1:3 (-5, -6, 7, -4), Širuček - Tregler 2:3 (9, -8, 8, -7, -5), Šimončík - Obešlo 3:1 (7, 10, -9, 7), Širuček - Gavlas 3:0 (9, 6, 8), Hrnčiřík - Obešlo 0:3 (-6, -3, -6), Šimončík - Tregler 1:3 (-8, 9, -4, -9)

Ve druhém semifinálovém utkání extraligy stolních tenistů nestačil domácí STEN marketing na El Nino a do Prahy pocestuje za vyrovnaného stavu 1:1.

Domácí STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod vstoupil do druhého semifinále s odvážným předsevzetím i podruhé zvítězit nad obhájcem titulu SF SKK EL Nino Prahy bez zraněného Petra Korbela. Tentokrát se to však nepodařilo. Největší zásluhu na porážce domácích si připsal hostující Tomáš Tregler. Včera nebodoval, dnes však dokázal uspět v obou duelech, porazil jak Pavla Širučka, tak i Josefa Šimončíka.

O úvodní dvouhru se postarali Jan Hrnčiřík s Antonínem Gavlasem a domácí hráč stačil na svého soupeře bohužel jen ve třetím setu. Vývoj utkání pak určil druhý souboj mezi Širučkem a Treglerem. Širuček včera vyprovodil Treglera v úvodním zápase ve třech setech, dnes však hrál proti úplně jinému hráči. Oba se o výsledek přetahovali až do pátého setu. V něm Širuček nezachytil nástup soupeře, rychle prohrával 4:8 a ztrátu už dohnat nedokázal.

Domácí v následujících dvou duelech dokázali vyrovnat. Šimončík přehrál Michala Obešla 3:1 a Širučkovi, který si chtěl napravit reputaci po promarněné první dvouhře, stačily na Gavlase dokonce jen tři sety. A když Hrnčiřík zcela propadl v souboji s Obešlem, šance domácích se upíraly k poslednímu singlu večera.

Šimončík rozehrál svou bitvu s Treglerem skvěle, v první sadě vedl 8:6, ale s koncovkou měl tradičně problém a v následujících pěti míčcích nebodoval ani jednou. Do zápasu se vrátil vítězstvím ve druhém setu, jenže ve třetím během chvilky prohrával 1:8 a nakonec i 4:11. Ve čtvrtém stále doháněl mírný náskok soupeře, ale bojoval příkladným způsobem, žádný míček nebyl ztracený, a tak byly k vidění úžasné výměny. Za stavu 6:8 sice uklouzl, přesto dokázal zahrát vítězný míček téměř v sedě. V koncovce odvracel tři mečboly soupeře, dvakrát úspěšně, ale po třetím zvedal ruce ve vítězném gestu hráč z Kotlářky.

Semifinálové série se za stavu 1:1 stěhuje do herny El Nina na Kotlářce, třetí utkání se bude hrát ve středu 9. dubna od 18.00. Zájemci o zájezd do Prahy se mohou hlásit u pana Jinka na telefonu 606 705 889. Budeme Vás potřebovat.