Dvácatý první hráč světa přišel z německého týmu TTC matec Frickenhausen. „Morizona budeme využívat hlavně v zápasech Ligy mistrů a později v zápasech play-off České extraligy,” říká trenér Sten marketingu Tomáš Demek. Uvidíme ho však nastupovat i v základní části domácí soutěže.

Kromě představení nového hráče vytyčil prezident klubu Miroslav Jinek cíle pro nadcházející sezónu. Ta začíná pro havlíčkobrodský tým už v pátek, kdy se střetne s franouzským týmem z města Chartes v rámci Ligy mistrů. „Hlavním cílem je obhajoba titulu v domácí soutěži. Co se týká evropských soutěží chtěli bychom uhrát dobrý výsledek v Lize mistů, to znamená minimálně postoupit do poháru ETTU, kde bychom usilovali o přední příčky.”

Trenér Tomáš Demek dodal, že 3. obhajoba titulu v České extralize v řadě bude těžká. Zároveň však věří, že s novou posilou Masatakou Morizonem, tento těžký úkol zvládnou. „Morizono by se měl stát jedničkou týmu, která bude v zápasech konstantně přidávat body. Mimo něj máme dva mladé perspektivní hráče Pavla Širůčka a Tomáše Treglera, kteří budou hrát o nominaci do reprezentačního kádru. Oba mají reálnou šanci probojovat se na Olympijské hry do Ria.”

Podle trenéra je síla týmu velká, hráči musí sezónu hlavně zvládnout ve svých hlavách. S tím by měl mladším hráčům pomoci jejich zkušený spoluhráč Petr Korbel, který pomalu přechází do role trenéra. Byl to právě Petr Korbel, kdo se zasloužil o příchod nové posily Masataka Morizony. Tato legenda českého stolního tenisu bude stále připravena nastoupit do zápasů. Ale jak sám Korbel podotkl, má své odehrané a nikomu nemusí nic dokazovat.

Autor: Jan Brych, Letní žurnalistická škola  Karla Havlíčka Borovského

Novinky