Masataka Morizono Ostrovanem!

V letním období vybuchla doslova přestupová bomba, když klub potvrdil, že pro letošní ročník může počítat se službami čtyřiadvacátého hráče světového žebříčku a vítězem nedávné univerziády, japonským playerem Masatakou Morizonem, do kterého vedení STENu vkládá nemalé naděje, zejména co se působení na evropské scéně týče. Tato 20 letá vycházející hvězdička by měla býti hlavním tahounem a esem pro letošní sezónu.

Dále na soupisce najdeme známé tváře Pavla Širučka, který v letošní sezóně bude obhajovat pozici mistra republiky jak v jednotlivcích, tak v družstvech. Tomáš Tregler se pokusí zopakovat loňskou jízdu, kdy byl procentuelně nejúspěšnějším hráčem české extraligy, za což si vysloužil přezdívku válec. Legendární Petr Korbel se po té, co vstoupil do svazku manželského, rozhodl, že přidá další sezónu do své neskutečně bohaté sportovní kariéry. A kdyby nepěkná slečna marodka řádila v našich řadách, tak k utkání je schopen naskočit i František Kanta, jehož hlavní náplní je jinak výchova ostrovanského potěru. To vše opět pod taktovkou populárního kouče Tomáše Demka. Jak již to ve sportovním světě bývá, tak klub postihl i jeden odchod, a to v podobě Josefa Šimončíka. Dobrou zprávou je, že miláček davů Šimi se ještě pokusí vzdorovat svým laborujícím problémům se zády, a tak bychom ho měli nad hracími stoly vídat i letos, byť v dresu Sokola Hradec Králové.

Domácí cíle – vyhrát všechno, co se vyhrát dá!

Výkonnostní cíle pro domácí scénu nemůžou být jiné, než ty nejvyšší. A to je zisk ligového titulu, jenž by byl 3. v řadě, čímž by náš klub splnil podmínku pro označení Dynastie, kdybychom se pohybovali v zámořských soutěžích J Vedle ligy bude STEN usilovat i o vítězství v českém poháru, který v době předvánoční bude znamenat velmi zajímavou akci pro RH výjezdníky. O podrobnostech bych informoval později. Cokoliv jiného, než nezískání double, bude považováno za neúspěch. Plány se nám bude pokoušet zhatit tradičně hradecké DTJ v čele s ostříleným duem slovenských reprezentantů Pištej – Šereda, pražské EL Niňo s nám dobře známým Číňanem Bai He. A uvidíme, kdo se k vlkům pronásledovatelům ještě přidá…

Mezinárodní scéna – přežít v pohárech přes Vánoce!

Kdo loni navštívil některý ze zápasů Ligy mistrů, tak mně dá jistě za pravdu, že úroveň této soutěže je o pár kosmických levelů výše oproti domácí úrovni, a prosazení v ní je velmi obtížné. Nicméně náš klub si neklade malé cíle, a ty pro tento ročník jsou býti v pohárové Evropě i po skončení svátků vánočních, což by znamenalo buď postup ze základní skupiny Champions League, případně pokračování v ETTU cupu – k tomu by měla dopomoci zejména

posila ze země vycházejícího slunce Morizono. V této soutěži již klub odehrál 1. utkání, v němž bohužel ztratil na půdě francouzského favorita nadějně se vyvíjející utkání, a Chartres podlehl v poměru 1:3. Nicméně věřím, že tento neúspěšný prolog sezóny náš tým nezlomí, a již v dalším kole 11. 10. proti polskému Grodzisku si připíše vítězství – tento zápas bych označil za mač podzimu, poněvadž se v něm střetneme s hlavním konkurentem v boji o evropské bytí a nebytí. Naší skupinu totiž doplňuje německý velkoklub Düsseldorf s hvězdným Timo Bollem.

Vamp
RH 4 ever

Novinky