Neskutečné řežby v Champions League

Už v loňské sezóně jsme se mohli přesvědčit, že tato nejprestižnější soutěž, která je na starém kontinentu k vidění, je o několik kosmických levelů kvalitativní úrovně někde jinde oproti domácí extralize. Jeden z hlavních výkonnostních cílů pro letošní sezónu bylo uspět na evropském poli a nutno podotknout, že za tímto účelem klub i hodně zainvestoval v podobě angažování hvězdičky tohoto sportu, playera ze země vycházejícího slunce, Masataky Morizona, hráče top 30 světového žebříčku a jednoho z nejlepších hráčů asijského původu, co se dá na evropské scéně sledovat. Je tomu sotva pár hodin, co můžeme prohlásit, že základní stavební kámen v podobě zajištění si přežití v evropských pohárech i přes vánoční svátky byl úspěšně položen. Síla „dynamitu“ v podobě potenciálu, který náš tým obsahuje, naplno explodovala v herně polského Grodzisku po fantastickém vítězství v klíčovém utkání základní skupiny 3:0 a úpravě bilance v LM na 2-3. Tento výsledek s jistotou znamená minimálně 3. místo ve skupině a pokračování evropské tour. V tomto utkání těžko někoho z Ostrovanů vyzdvihovat, vítězství bych připsal na vrub týmového ducha, který kolem našeho mančaftu panuje. Konečně se po předchozích, leckdy smolných, výsledcích projevila soudržnost hráčů, managementu, sponzorů a fanoušků, jejichž společným snem byl jednoznačně postup.

 

Dominance na extraligovém poli

Náš celek zatím v polovině soutěže zcela dle papírových předpokladů dominuje extraligovému pelotonu a naplňuje roli největšího favorita na titul. V první půli soutěže neztratil ani bod a připsal si výhry i na půdách našich největších domácích konkurentů, a to královehradeckého DTJ a pražského EL Niňa. I přes zdánlivě jasnou dominanci se naši hráči přesvědčili, že i na domácí scéně se najdou konkurenční hráči typu Pištej, Bai He či Polanský, kteří dovedou našim klukům zle zatopit, ale síla našeho týmu je na domácí scénu obrovská, navíc skvěle korigovaná populárním trenérem Demkem, a tak by bylo velké překvapení, kdyby si naši borci nezajistili první příčku a nejvýhodnější startovací pozici pro play-off. Při zamyšlení nad extraligou si neodpustím výtku k manažerům ostatních klubů, kteří záměrně staví do zápasů proti STENu oslabenou sestavu bez svých top playerů, a tím prakticky vzdávají souboj s námi bez boje. Český pinčes je v pozici, kdy se musí rvát o každého fanouška či diváka, a ten když už váží cestu na utkání extraligy, tak chce především vidět co nejnapínavější boj, a né odevzdané zápasy. Když jsme u domácí scény, tak bych ještě vyzdvihl to, co mě zatím v tuzemsku pobavilo na extralize nejvíc, a to bylo nasazení do utkání proti Liberci a Ústí trenéra STEN marketingové úspěšné mládeže Františka Kantu. Ten svým svěřencům názorně ve svých třech vítězných vystoupeních předvedl, jak má vypadat bojovnost a nasazení v utkání, a to i za cenu „rybiček“ á la Boris Becker. Ukázal, že žádný míček není ztracený v jakékoliv situaci. Tato názorná ukázka mě prozatím ve „válcování“ českých konkurentů pobavila nejvíc.

 

Co nás čeká dál?

Z předešlých řádků je patrné, že zatím se dá sezóna v tento okamžik hodnotit kladně, a to zejména díky postupu na evropské scéně, kde je v Lize Mistrů strašně obtížné uspět. Tento dílčí úspěch u mě osobně přebíjí i občasné „facky“, které našemu týmu uštědří soupeři v podobě nepopulárního vajíčka Masataky v Chartres či ztracení dobře rozjetého zápasu v Düsseldorfu. 18. 12. nás fanoušky čeká laskomina v podobě příjezdu nejvěhlasnějšího evropského velkoklubu, a to Borussie Düsseldorf. Zápas s nimi určí, v jaké evropské soutěži budeme pokračovat. V případě prohry máme jistý ETTU CUP, a kdyby se zadařilo, a mega favorita jsme smázli nějakým výraznějším rozdílem, tak je stále ve hře i postup do čtvrtfinále LM. Každopádně bude k vidění špičková hra před vyprodaným hledištěm KD Ostrov a bouřlivá kulisa (kde snad i fanatici z Rebel Hearts zas po čase naplno předvedou, co se za ty roky strávených v ochozech různých stadiónů v několika evropských zemích při sportech všeho druhu naučili, já jakožto jeden z nich v to pevně doufám). 

Hned den po té 19. 12. bude STEN usilovat o premiérové vítězství v českém poháru, jehož finálová část se odehraje v Hodoníně, a snad to bude vítězná rozlučka s úspěšným rokem 2015 puncovaná ziskem trofeje.

Rok 2016 nám přinese výzvy v podobě obhajoby mistrovských titulů z let 2014 a 2015, nic než dovršení zlatého hattricku se nepovažuje za úspěch. Uvidíme, kam až dokráčíme v Evropě, to bude hodně zajímavé. A nesmíme zapomenout ani na mistrovství republiky jednotlivců, kde máme titul též v držení díky úřadujícímu šampionovi Pavlu Širučkovi.

Výzev před sebou tedy máme víc než dost a stolně tenisová show v našem milovaném městě zdaleka nekončí. A proto na viděnou v kulturáku při zápasech STEN marketingu HB Ostrov. Tenhle tým stojí za to sledovat.

Vamp
RH 4ever

Novinky