Zdroj: Martin Pluhař, www.vysocina-news.cz

Vizitku stoupající formy a herní pohody poslal z Mistrovství České republiky svým soupeřům do Ústí nad Labem (hrajeme v pátek 8.3. od 18 hodin) a Liberce (sobota 9.3. v 11 hodin) Petr Korbel.

Mistrovství České republiky pro rok 2013, které se konalo ve sportovní hale v Teplicích od 1. do 3. března, přineslo pro Vysočinu historicky první republikové medaile v kategorii dospělých zásluhou Petra Korbela, hráče extraligového STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Druhého nasazeného Petra Korbela na cestě do finále turnaje dvouher mužů nedokázal zastavit ani jeden ze čtyř soupeřů. Cenné je vítězství především nad Tomášem Treglerem z El Niňa 4:2, kterému oplatil podzimní extraligovou porážku z Kotlářky. Ve finále však nestačil na momentální českou jedničku Dmitrije Prokopcova, hrajícího francouzskou nejvyšší soutěž za GV Hennenbont, a prohrál 1:4.

Ke stříbrné medaili ze singlů přidal Korbel ještě bronz ze smíšené čtyřhry. Společně se svou životní partnerkou Martinou Smištíkovou (NSU Neckarsulm) se probojovali až do semifinále, kde je zastavil pár Tomáš Konečný - Dana Čechová.

Další zástupce STEN marketingu Jan Hrnčiřík skončil ve druhém kole na pálce Richarda Výborného. O vystoupení dalších hráčů z Vysočiny na Mistrovství České republiky se můžete dočíst ZDE.

K úspěšnému víkendu se přidali ziskem dvou stříbrných medailí také další dva hráči brodského extraligového týmu Bai He a Kristián Kobes na Mistrovství Slovenské republiky, které se hrálo ve stejném termínu v Bratislavě.

Bai He obhájil pozici druhého nasazeného hráče, ale byl jen krůček od titulu slovenského mistra. Ve finále vedl nad svým známým soupeřem z české extraligy Peterem Šeredou (DTJ Hradec Králové) 3:0 na sety a ve čtvrtém neproměnil mečbol. Další mečboly propásl i v sedmém setu, a tak v konečném účtování odešel poražen 3:4. Podobně si vedli Bai He s Kobesem ve čtyřhře. Nad dvojicí Peter Šereda - Ľubomír Pištej (Cestas, Francie) sice vedli 2:0, ale další tři sety už jednoznačně patřily soupeřům.

 

Novinky