"Není to naše myšlenka, přebrali jsme to od libereckého klubu, který sehrál takto v loňském roce utkání první ligy. Chtěli jsme hlavně přitáhnout lidi k ping-pongu. Jsem nadšený z atmosféry. Těšil jsem se, že diváků bude hodně, ale jsem překvapen, protože jich je tu opravdu hodně," popsal nápad předseda klubu TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem, Karel Seibert.

Extraligové klání zahájila exhibice Petra Korbela a boxera Lukáše Konečného. Nejprve se proti sobě postavili u stolu a s pálkou v ruce, pak přišlo i na boxerské rukavice.

"Já jsem nějakým zázrakem uhrál dva míčky. Je pravda, že mě Petr hodně šetřil, bylo to vidět a já mu za to děkuju. Jednou se mi povedlo pěkné prase a jednou mi to vyšlo. Mne se líbí celá akce, která je dělaná pro lidi. Třeba to pak někoho začne bavit a začne hrát. Já si občas také rád zapinkám a rád. Ta úroveň je všelijaká, ale baví mě to. Je to sport, který se dá brát k boxu jako doplňkový, protože je zde potřeba dobrý pohyb. Poprvé jsem se s Petrem potkal v roce 2000 v Sydney na olympijských hrách. To pro mě byl super zážitek, protože jsem mohl potkat lidi z různých sportovních odvětví," prozradil Lukáš Konečný po exhibici.

V 18 hodin se ale šlo na extraligový zápas. Jako první šel o body bojovat Jaromír Zlámal a proti němu stál Petr Korbel. Levoruký hráč z domácího oddílu získal na svou stranu první set 11:7, ale pak už sady sbíral pouze olympionik z hostujícího celku. Korbel zvítězil 3:1 a STEN marketing HB Ostrov se ujal vedení 1:0.

"Je to určitě atypické prostředí. Zažil jsem to poprvé v kariéře. Do budoucna je to takové zpestření, ale něco bych ještě vylepšil a udělal jinak. Např. dát kurt dále od výloh, protože tam se vše odráží a zvětšil bych prostor. Pokud přijdou lidé na jakýkoli sport a uvidí ho živě, tak si myslím, že na ten sport změní názor. Něco jiného je být přímo u toho nebo koukat doma na televizi. Dnes lidé stáli hodně blízko, tak doufám, že se jim to líbilo," řekl Petr Korbel.


V Ústí nad Labem se připravují dva hráči reprezentace. Tomáš Polanský patří do té kadetské a Jakub Seibert je nadějným českým juniorem. Polanský se v obchodním centru nepředstavil, protože hájí barvy České republiky ve Francii na Junior and Cadet Open. Naopak Jakub Seibert roztleskal diváky hned několikrát. Bai He nad domácím hráčem zvítězil 3:2. Jeho skóre v české nejvyšší soutěži je vynikající. Bai He nastoupil k 29 zápasům a prohrál jen jediný. V obchodním centru Jakub Seibert vyhrál 3:1 nad Hrnčiříkem. Byl to jediný bod, který si na svou stranu připsal domácí celek.

"Diváky jsem vnímal jen z počátku, pak jsem si na to zvykl. Ani jsem z toho pak nebyl nervózní. Ten první zápas jsem hrál paradoxně lépe, ale prohrál jsem. Bai He vede extraligu v úspěšnosti. Druhý zápas jsem hrál hůře, ale stačilo to. Diváci byli skvělí. Je to něco úplně jiného, na zápasy chodí lidé, které známe, tady se zastavovalo hodně neznámých tváří, což bylo skvělé. Přišli mě sem podpořit i lidi ze třídy a jsem za to rád," řekl Jakub Seibert.

My jsme byli v roli favoritů. Výsledek 4:1 odpovídá celému utkání, i když tam byly některé velmi vyrovnané sety, ale to už u setů, kdy se hraje do 11 tak dopadá. Nakonec mohlo to být i 3:2, my měli v záloze našeho Číňana. Myslím si, že bychom celkově stejně uspěli," dodal k zápasu Petr Korbel.

"Utkání hodnotím pozitivně, byla to show pro lidi. Chtěli jsme zlepšit propagaci stolního tenisu a to si myslím, že se tady povedlo. Zápas byl zajímavý. Sehráli jsme důstojnou partii proti špičkovému družstvu. Přišlo více diváků, než by přišlo do haly. Atmosféra byla senzační. Hráči byli trochu nervózní. Hrajeme první rok extraligu, navíc nyní v tomto prostředí, ale zvládli to," řekl po utkání trenér Josef Braun.

Reportáž ze zápasu můžete sledovat na ČT sport 20. března v pořadu "Sport v regionech".

Foto: František Zálewský