Stolní tenisté extraligového týmu STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod mají od července dvě nové posily. Na Vysočinu se nechali zlákat Pavel Širuček a Josef Šimončík. Oba doplní česká legenda tohoto sportu Petr Korbel a Jan Hrnčiřík, kteří zůstali z původní brodské sestavy. Tu naopak opouští duo slovenských hráčů Bai He a Kristián Kobes. Klub tak potvrzuje, že má na novou sezonu ty nejvyšší ambice a chce získat domácí titul.

Pavla Širučka se podařilo přetáhnout z konkurenčního Králova Dvora. Tedy týmu, který Havlíčkův Brod vyřadil letos v semifinále Extraligy. Dvacetiletý Širuček je považovaný za největší český talent současnosti. Do velkého stolního tenisu vstoupil již v šestnácti a již tři roky patří do kádru české reprezentace. Největším úspěchem je stříbro z ME juniorů a mistrovský titul s Královým Dvorem v roce 2012. Tento týden Pavel bojuje v Paříži na 52. mistrovství světa jednotlivců.

„Pavel je velmi talentovaný hráč s obrovským potenciálem. Jsem rád, že se ho podařilo podepsat a neodešel do zahraničí. Chci mu pomoci v herním růstu a předat mu zkušenosti,“ říká Petr Korbel.

Druhou posilou je Josef Šimončík. Rodák z Vrbna pod Pradědem se vrací do české Extraligy po pěti letech strávených v zahraničních klubech. Naposledy působil ve Švédsku, kde mj. porazil i legendárního Waldnera. Šimončík má na svém kontě celkem 10 titulů mistra ČR, ten nejcennější ve dvouhře vybojoval v roce 2009. Pět zlatých má z párových soutěží a čtyřikrát slavil titul ve družstvech, naposledy v roce 2008 s El Niňo Praha. Jako člen reprezentačního týmu se zúčastnil několika MS a ME, bronzovou medaili si přivezl z evropského šampionátu v roce 2010 z Ostravy a 5. místo z MS v Číně.

„Pepa je vyloženě týmový hráč, což mnohokrát dokázal v soutěži družstev na MS i ME. Má zlatou ruku a dokáže porazit kohokoliv,“ vysvětluje důvody přestupu Petr Korbel. To ostatně Šimončík potvrdil ve své kariéře několikrát. Na MS 2010 např. porazil olympijského vítěze z Athén Korejce Ryu Se Minga.

„Vracím se hrát do Čech do Havlíčkova Brodu a moc se těším na tým a atmosféru při zápasech.  Před pěti lety jsem odcházel do zahraničí s mistrovským titulem a rád bych, kdyby se nám podařilo vybojovat titul i při mém návratu,“ říká s úsměvem Josef Šimončík. 

„Snažili jsme se poskládat tým, který bude kvalitní herně a bude si rozumět i lidsky. Oba dobře znám a všichni navíc trénujeme v jednom centru v Havířově,“ hodnotí složení hráčů nejzkušenější z kvarteta brodských hráčů Petr Korbel.

„Tým by měl být silnější a daleko kompaktnější. Chceme jít jednoznačně za titulem,“ vysvětluje šéf a manažer týmu Miroslav Jinek a dodává, „hrajícím trenérem bude u družstva Jan Hrnčiřík, který je zároveň čtvrtým hráčem.“

Sezóna začne pro hráče STEN marketing HB Ostrov 3. srpna exhibičním utkáním proti internacionálům ČR. Za ty se představí legendy československého stolního tenisu Milan Orlowski, Jindra Panský, Karol Korbel a Tomáš Demek. Tato zajímavá konfrontace se uskuteční v prostředí KD Ostrov a při této příležitosti budou představeny oba noví hráči i nová kolekce dresů. Extraligová soutěž pak začíná v polovině září.

 

Novinky