Autor: www.ping-pong.cz, František Zálewský

V Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě vládla v sobotu příjemná atmosféra, kterou si užívali všichni aktéři netradiční exhibiční akce na začátek nové soutěžní sezóny. Internacionálové České republiky, hráči extraligového STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod, oceněné legendy čs. stolního tenisu, ti všichni se postarali o zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

Zajímavou sportovně-společenskou akci otevřelo divácky atraktivní exhibiční utkání extraligového týmu STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod s Internacionály České republiky a nabídlo několik velmi zajímavých duelů. V dresu domácích se vedle Petra Korbela a Jana Hrnčiříka představili Josef Šimončík s Pavlem Širučkem, dvě nové posily STEN marketingu pro novou sezónu. Internacionálové (Jindřich Panský, Tomáš Demek, Josef Plachý, Karol Korbel) se drželi statečně, leč nakonec domácímu týmu těsně podlehli. Jistě ne náhodou se za stolem utkali Petr a Karol Korbelové nebo ve čtyřhře Širuček s Hrnčiříkem a reprezentační trenéři Tomáš Demek a Josef Plachý ml. Výsledek zápasu nebyl podstatný, diváky bavili svými kousky Jindra Panský, který předváděl své oblíbené hvězdice nebo Josef Šimončík, jenž několikrát vystřihl hru za tělem.

Nástup domácích i s malými adepty ping-pongového míčku

Josef Šimončik se asi občas divil, co to Jindra Panský za stolem někdy provádí...

Poněkud smutně sledoval počínání svých kamarádů za stolem Milan Orlowski. “Strašně rád bych si dnes zahrál, ale už měsíc jsem úplně mimo hru. Nemůžu hrát tenis ani golf, dokonce ani chodit na houby. Je to hrozné. Svrbí mi ruce, hrál bych jako malý kluk, ale nejde to. Musím ještě týden dva vydržet a bude to dobré,“ přiznal Milan Orlowski, který kvůli zdravotním problémům zůstal tentokrát jen na lavičce. O to víc si pak užíval samotný akt založení Síně slávy stolního tenisu. “Je dobře, že Zbyněk Špaček s myšlenkou založit Síň slávy přišel. Náš sport si to určitě zaslouží stejně jako jeho velké postavy. Vážím si toho, že se mi dostalo cti být zakládajícím členem Sně slávy. My se teď určitě co nejdříve sejdeme, abychom vybrali další skvělé hráče a hráčky z bohaté historie našeho stolního tenisu,“ dodal Milan Orlowski.

Milan Orlowski zůstal výjimečně jen na lavičce Internacionálů České republiky

“Zlatým hřebem“ sobotního večera v Havlíčkově Brodě bylo otevření Síně slávy českého stolního tenisu. Její základy položil předseda ČAST Zbyněk Špaček, který mezi její zakládající členy uvedl bývalé vynikající čs. reprezentanty – Milana Orlowského, Jindřicha Panského, Ilonu Voštovou-Motlíkovou a nejúspěšnějšího hráče samostatné České republiky Petra Korbela.

Čtyřlístek zakládajících členů Síně slávy českého stolního tenisu a Zb. Špaček 

Česká asociace stolního tenisu (ČAST) bude takto po vzoru jiných populárních sportu oceňovat osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o úspěchy či rozvoj československého, později českého stolního tenisu. "Byl to nadherný až dojemný večer," konstatoval předseda ČAST Zbyněk Špaček, který stál o zrodu Síně slávy českého stolního tenisu: "Myslím si, že se to dnes maximálně vydařilo. Všichni čtyři ocenění si to určitě zasloužili. Ale byl to jen první krok. Síň slávy se velice rychle rozroste o další velké osobnosti našeho stolního tenisu. Myslím si, že už na turnaii Czech Open v Olomouci Síň slávy rychle rozšíříme. Dobře vím, že tam chybí hráči a hráčky starší a úspěšnější generace, z nichž někteří už, bohužel, nejsou mezi námi," dodal Zbyněk Špaček.

Hrnčiřík se Širučkem změřili síly s dvojicí reprezentačních trenérů Demek - Plachý... 

Slavnostní večer přinesl ocenění i pro stolní tenisty STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod, kteří z rukou předsedy ČAST Zb. Špačka převzali pohár za třetí místo v minulém ročníku české extraligy.

Stolní tenisté STEN marketingu s pohárem za 3. místo v extralize 2012/2013

Novinky