Nástup českého reprezentačního týmu s minižáky STEN marketingu HB Ostrov

Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě viděl na úvod sezóny velmi zajímavé utkání. Jeho výsledek sice vypadá jednoznačně, ale všechny tři duely byly hodně vyrovnané a divácky atraktivní. V tom úvodním si Pavel Širuček poradil ve čtyřech setech s Peterem Šeredou. Následující souboj jedniček obou týmů přinesl pětisetovou bitvu. Její závěr ovládl Dmitrij Prokopcov. Vítězství českého reprezentačního celku pečetil Petr Korbel. Jeho mladý slovenský soupeř, Samuel Novota, sice vyhrál úvodní sadu, ale v dalším průběhu utkání se již prosadil zkušený český reprezentant.

Dmitrij Prokopcov si v pěti setech poradil s nebezpečným Ľubomírem Pištejem

V Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě vládla opět skvělá atmosféra. Vydařený večer vyvrcholil dražbou dresů českých reprezentantů. Za trika Petra Korbela, Pavla Širučka a Dmitrije Prokopcova se "vybralo" celkem 13.800 korun. 

Vstupné z utkání stejně jako peníze z dražby dresů českých reprezentantů v celkové hodnotě 26.995 Kč byly věnovány na malého dvouletého Davídka a léčbu jeho zákeřné nemoci.

Česká republika – Slovensko 3:0

Pavel Širuček - Peter Šereda 3:1 (10,9,-5,7), Dmitrij Prokopcov - Ľubomír Pištej 3:2 (-7,7,-13,5,5), Petr Korbel – Samuel Novota 3:1 (-9,11,8,9).

To nejlepší na konec. Petr Korbel předává šek rodičům malého Davídka

Hlasy po utkání

Tomáš Demek (reprezentační trenér mužů ČR): "Byl to skvěle zorganizovaný večer. Velká reklama pro stolní tenis. Jsem rád, že jsme vítězstvím přispěli dobré věci. Vybralo se hodně peněz a to bylo to hlavní z dnešního vydařeného zápasu."

Miroslav Jinek (prezident STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod): "Přes horký letní den přišla velice slušná návštěva a lidi v podstatě vykoupili všechna volná místa. Po této stránce to bylo úplně fantastické. Nejvvíce mě potěšilo, že se pomohlo malému človíčkovi, který to potřebuje. Já jsem maximálně spokojený. Kluci předvedli výborné výkony. Věřím, že i diváky dnes stolní tenis bavil."