Stolní tenisté extraligového STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod byli stoprocentní se ziskem dvou povinných výher. Ústí nad Labem porazili 4:0, Králův Dvůr 4:1.

Hned úvodní utkání proti TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem, které se hrálo ve čtvrtek 12. září, předložilo pádný důkaz, jak velké výkonnostní rozdíly můžeme v letošní extralize očekávat. Ústí sice přijelo do Brodu nekompletní, zato se svým zatím nejúspěšnějším hráčem, juniorem Seibertem. Ten však po třech předchozích výhrách utrpěl dvě třísetové porážky se Širučkem a Šimončíkem.

Také jeden z našich nejnadanějších mladíků, na mistrovství Evropy třikrát zlatý kadet Polanský neuhrál proti Korbelovi ani set. Cesta z mládežnické špičky mezi nejlepší dospělé bývá dlouhá a trnitá. A konečně nejméně atraktivní duel nabídl zápas mezi Šimončíkem a Karáskem, hráčem základu ústeckého třetiligového céčka. Hosté tak odjížděli z Brodu bez zisku jediného setu.

V pátek se na Ostrově představil TJ Sokol Králův Dvůr, loňský semifinálový přemožitel domácích. Letošní Králův Dvůr je však úplně jiný tým, který se po odchodu svých nejlepších hráčů Jančaříka do bundesligového Grenzau a přestupu Širučka do Brodu bude pohybovat na úrovni středu tabulky. To se po dvou porážkách a jediné výhře potvrdilo i v Brodě, ačkoliv se Králův Dvůr vzepjal k důstojnému výkonu a favorita utkání potrápil.

Širuček v úvodním zápase narazil na tuhý odpor nejlepšího hráče hostů Košťála. Po prohraném prvním setu se zápas lámal ve třetí sadě, kterou domácí hráč s notnou dávkou štěstí vyhrál 16:14, a ve čtvrté už měl jasně navrch jak psychicky, tak i herně.

Po bleskovém vítězství Šimončíka nad Urbánkem ve třech setech následovalo drama v podání Korbela se Štěpánkem. Hráči dovedli vzájemný duel až do pátého setu, ve kterém rozhodla větší zápasová zkušenost a vyhranost pro domácího borce. Hosté se dočkali čestného bodu v zápase číslo čtyři, kdy se konečně prosadil Košťál a po vyrovnaném prvním setu Šimončíka jednoznačně přehrál. O vítězství domácích tak musel rozhodnout Širuček proti Štěpánkovi a žádné drama už nepřipustil.

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem 4:0
Širuček – Seibert 3:0 (5, 7, 5), Šimončík – Karásek 3:0 (4, 5, 5), Korbel – Polanský 3:0 (9, 9, 4), Šimončík – Seibert 3:0 (1, 5, 11)

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – TJ Sokol Králův Dvůr 4:1
Širuček – Košťál 3:1 (-9, 7, 14, 8), Šimončík – Urbánek 3:0 (3, 3, 7), Korbel – Štěpánek 3:2 (-8, 6, 6, -9, 9), Šimončík – Košťál 0:3 (-10, -1, -4), Širuček – Štěpánek 3:0 (5, 8, 3)