STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - KST Robot Metalfin Hustopeče 4:1
Šimončík - Bai He 2:3 (3, -7, -5, 8, -6), Širuček - Klásek 3:2 (-10, 8, 8, -5, 2), Korbel - Kobes 3:0 (3, 7, 7), Širuček - Bai He 3:2 (-8, 2, -11, 9, 9), Šimončík - Zhao Boji 3:0 (13, 2, 8)

V sedmém kole české extraligy stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod porazili v pátek 1. listopadu KST Robot Metalfin Hustopeče 4:1.

V úvodním duelu Šimončík na Bai He nestačil

Skvělý souboj předvedli na brodském taraflexu hned v úvodní dvouhře domácí Josef Šimončík a naturalizovaný Slovák Bai He, který ještě před půl rokem oblékal dres brodského týmu. Šimončík zahrál skvělý první set, ale v dalších dvou se karta zásadně obrátila. Šimončík si nevěděl rady, prohrával 1:2 a vypadalo to na rychlý konec. Po přestávce mezi sety však změnil taktiku a po boji si vynutil rozhodující sadu. V ní však exceloval hostující borec a získal první a zároveň i poslední bod pro hosty.

Širuček proti Kláskovi srovnal na 1:1

Také druhý zápas byl ve znamení souboje generací. Junior Pavel Širuček se utkal proti zkušenému matadorovi Martinu Kláskovi, který lépe zvládl koncovku první sady. Širuček si v úvodu druhé i třetí sady vždy vypracoval slibný náskok, který se mu však v koncovkách dařilo jen obtížně udržet. Ve třetí sadě dokonce donutil domácí lavičku vzít si oddychový čas. Po ztraceném čtvrtém setu, kdy soupeři z Hustopečí vyšlo úplně všechno, Širuček zabral naplno a v rozhodujícím setu už u stolu úřadoval jen jeden hráč.

Kobes jen s úctou přihlížel Korbelově hře

A stejně tak i ve třetím zápase se utkaly generace. Čtyřicátník Petr Korbel proti slovenskému juniorovi Kristiánu Kobesovi. Tito hráči ještě na jaře sdíleli stejné klubové barvy a z jejich herního nasazení rivalita přímo čišela. Korbelova zkušenost a jistota úderů však ve třech setech převálcovala nadšení soupeře.

Šimončík se raduje po závěrečném úderu utkání

Nejatraktivnější duel nabídla první dvouhra po přestávce. V ní na sebe narazili Širuček s Bai He. Skvělé výměny uvedly diváky do varu, ale fungovalo to i obráceně. Zatímco v prvním zápase podal domácí Širuček mdlý a chvílemi odevzdaný výkon, proti Bai He bojoval na hranici svých možností. Širuček prohrával 1:2 na setu, ale v rozhodujících okamžicích byl vždy o krůček napřed a ve třetím pětisetovém zápase večera nakonec zvítězil nejtěsnějších rozdílem míčků.

O čtvrtý bod pro domácí bojoval Šimončík proti osmnáctiletému Číňanovi Zhao Boji, který vystřídal frustrovaného Kobese. Hostující hráč odolával Šimončíkovi až do koncovky prvního setu, neuspěl však a další šanci si už nevytvořil. Šimončík zvítězil jistě 3:0.

Brodský extraligový tým zvítězil proti soupeři z Hustopečí 4:1 a nachází se momentálně na druhé příčce tabulky před DTJ Hradec Králové, který má jedno utkání k dobru. Následující domácí utkání je na programu za tři týdny ve čtvrtek 21. listopadu, kdy na Ostrov zavítá dosavadní suverén naší extraligy a obhájce loňského titulu SF SKK EL Nino Praha.