Autor: Martin Pluhař, www.vysocina-news.cz

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové 2:4
Šimončík - Pištej 1:3 (5, -13, -7, -5), Širuček - Šereda 3:1 (9, 8, -9, 8), Hrnčiřík - Olejník 0:3 (-9, -4, -5), Širuček - Pištej 3:2 (-4, 10, -10, 8, 8), Šimončík - Olejník 0:3 (-9, -3, -12), Hrnčiřík - Šereda 0:3 (-6, -11, -6)

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod vyzvali svého jediného přemožitele k domácímu odvetnému utkání ve čtvrtek 23. ledna.

vn-140123-el-hb-dtj-3.jpg

Soupeř z Hradce dnes byl nad síly Josefa Šimončíka

Před televizními kamerami a zaplněnými tribunami brodského kulturního domu Ostrov pomýšleli domácí v utkání prvních dvou týmů extraligové tabulky na odvetu za podzimní porážku 0:4. Leč bez indisponovaného Petra Korbela zůstalo jen u přání. Brod prohrál 2:4, když se podařilo bodovat jedině Pavlu Širučkovi.

vn-140123-el-hb-dtj-2.jpg

Za Brod bodoval jen Pavel Širuček, za pečlivého přihlížení trenéra Demka za zády

Hosté šli do vedení zásluhou slovenského reprezentanta Pišteje, který sice prohrál v prvním setu se Šimončíkem, druhý však strhl na svou stranu 15:13, a tím rozhodl. Další dvě sedy už jednoznačně diktoval hru. Širuček dorovnával proti Šeredovi 3:1, ale Hrnčiřík pokulhával za Olejníkem a domácí prohrávali 1:2.

Po přestávce se za stůl vrátil Širuček a s Pištejem sehráli skvělý zápas, který diváky musel bavit. Širuček se vzpamatoval ze snadno ztraceného prvního setu a v koncovce druhého byl o jeden úder lepší. V tom okamžiku se rozhořela bitva o každý míček. Širuček sice prohrál opět na výhody třetí sadu, ale v těch dalších dvou už svou šanci nepustil a vydřel srovnání stavu na 2:2.

Jenže to bylo ze strany Brodu vše. Šimončík proti Olejníkovi a ani Hrnčiřík proti Šeredovi už neuhráli ani jeden set. Hosté tak uhájili nejen první příčku v tabulce, ale i letošní neporazitelnost.

 

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SK Kotlářka Praha 4:0 


Pavel Širuček - Tomáš Málek 3:0 (7,11,6), Josef Šimončík - Petr Kaucký 3:0 (11,3,10), Jan Hrnčiřík - Jiří Kubík 3:0 (10,5,6), Josef Šimončík - Tomáš Málek 3:0 (7,9,5) 

Poslední domácí utkání před play-off odehráli stolní tenisté STEN Marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod v pátek 24. ledna proti týmu SK Kotlářka Praha.

V brodském kulturním domě Ostrov se proti druhému týmu extraligové tabulky představilo družstvo z poslední příčky a rozdíl kvality byl znát od prvního míčku. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 4:0 pro domácí a zároveň se zapsalo mezi nejrychleji sehraná extraligová střetnutí.

Dvakrát se na brodském taraflexu představil odchovanec z Chotěboře Tomáš Málek. Dorosteneckému reprezentantovi se podařilo se Širučkem i se Šimončíkem několikrát dostat do vyrovnaných koncovek, ale úspěšnější byli nakonec vždy jeho soupeři. Extraligovou premiéru si v Brodě odbyl také junior Jiří Kubík.


 

Novinky