Výsledek rozhodujícího pátého semifinálového utkání:

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - SF SKK EL Nino Praha 4:1

Šimončík - Tregler 3:2 (7, -3, -8, 7, -12), Širuček - Gavlas 3:0 (6, 8, 9), Korbel - Obešlo 0:3 (-3, -7, -9), Širuček - Tregler 3:0 (10, 10, 9), Šimončík - Obešlo 3:0 (7, 6, 7)

V rozhodujícím pátém semifinálovém utkání extraligy stolních tenistů v pondělí 14. dubna porazil domácí STEN marketing pražské El Nino 4:1 a v celé sérii zvítězil 3:2.

Šimončík právě vybojoval první bod utkání

V bouřlivé atmosféře zaplněného kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě nastoupil k první dvouhře Josef Šimončík proti Tomáši Treglerovi. Soupeři se v této série setkali už třikrát, Šimončík však byl úspěšný pouze v úvodním utkání. Naopak Treglerova forma stoupala utkání od utkání a kromě toho prvního nepoznal hořkost porážky.

Do Brodu dorazili také fanoušci hostujícího týmu

A vypadalo to, že Tregler prodlouží svou neporazitelnost i dnes. V pátém setu vedl 7:2, zatímco brodský borec se trápil. Šimončík však zarputile bojoval se soupeřem i sám se sebou a po zisku dvou bodů donutil soupeře vzít si time. Po chvíli oddychu dokonce dokázal otočit vítěznou sérií na 9:8, první mečbol však měl soupeře. Šimončík jej téměř v sedící poloze odvrátil. Odvrátil i druhý a nakonec i ten třetí, aby obratem na to proměnil svůj první.

Širuček zvyšoval na 2:0 pro domácí

Brod získal nejen nečekaný první bod, ale především obrovskou morální podporu, která ovlivnila další průběh utkání. Antonín Gavlas se proti domácímu Pavlu Širučkovi cítil svázán povinností vybojovat pro svůj tým bod, a tak riskoval a snažil se zakončovat z prvního úderu. To se mu však vymstilo. Širuček hrál s rozmyslem, v klidu a vývoj zápasu kontroloval. Připustil sice drama ve třetím setu za stavu 10:5, po třech neproměněných mečbolech si vzal minutový oddych, ale pátým míčkem zakončil své vstupní představení k radosti zaplněné haly, která explodovala k oslavnému chorálu.

Utkání přihlížely legendy českého stolního tenisu

Fanoušci domácích větřili snadný náskok 3:0 do přestávky, ale to se mýlili. Ze souboje Petra Korbela s Michalem Obešlem vzešel vítězně pražský hráč a vzešel překvapivě snadno a ve třech setech. Obešlo hrál trpělivě a chytře, nepouštěl Korbela do topspinu, ze kterého naopak sám efektivně útočil.

Trenér Demek udílí pokyny v posledním time semifinále

Po čtvrthodinové přestávce následoval druhý vrchol večera mezi Širučkem a Treglerem. Páté utkání, pátý vzájemný souboj. Širuček byl úspěšný pouze v tom úvodním, poté třikrát podlehl, z toho dvakrát nekompromisně ve třech setech. Oba aktéři předvedli zcela vyrovnaný výkon a vždy se rozhodovalo až v koncovkách setů. Všechny tři lépe zvládl domácí Širuček a přidal třetí bod pro domácí. Jindy sebevědomá Treglerova hra zjevně utrpěla zpackaným úvodním singlem.

Je dobojováno! Brod postupuje do finále

Na červený traflex se k páté dvouhře postavili Šimončík a Obešlo. Tribuny byly ve varu, bubeníci obou týmů se činili a hernou se linuly oslavné chorály. Nutno pochválit pražského mladíka, který se rval jako o život a z každého jeho úderu byla cítit snaha uspět. Leč úspěch slavila chytrá hra Šimončíka. Míček od míčku se blížil k rozhodujícímu úderu. Dvěma neproměněnými mečboly ještě podráždil fanoušky, ale pak na Ostrově vzplanula nespoutaná oslava postupu do extraligového finále.

V něm se brodští stolní tenisté utkají s dosavadním suverénem extraligy, týmem DTJ Hradec Králové. Finále je na programu po mistrovství světa v japonském Tokiu a bude zahájeno utkáním v úterý 13. května na hřišti soupeře.