Výsledek rozhodujícího čtvrtého finálového utkání:

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové 4:3

Korbel - Šereda 0:3 (-8,-6,-12), Širuček - Olejník 3:0 (9,10,10), Šimončík - Pištej 1:3 (-7,-8,10,-5), Širuček - Šereda 3:2 (-8,8,8,-10,6), Korbel - Pištej 3:1 (-4,12,5,5), Šimončík - Olejník 0:3 (-9,-5,-4), Širuček / Šimončík - Pištej / Šereda 3:2 (4,-3,10,-8,5)

Hráčům extraligového Brodu se podařilo rozhodnout finálovou sérii s Hradcem Králové už ve čtvrtém utkání, zvítězili celkově 3:1 a premiérově se stali mistry republiky.

Napětí na lavičce domácích by se dalo krájet

Třetí finálové vítězství se v úterý 20. května pro STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod nerodilo hladce. Vývoj skóre se měnil jako na houpačce a obě lavičky se hroužily do hypnotizujícího soustředění, aby po každém vítězném míčku v euforii vyskočily a oslavily úspěšný úder svého borce.

Šimončík s trenérem Demkem marně hledali recept na soupeře

Atmosféra na lavičách věrně odrážela atmosféru v hledišti naplněné herny brodského kulturního domu Ostrov. Tribuny po každém úspěchu domácího hráče explodovaly salvou potlesku a chorálů s doprovodem bubnů a trumpet a rozhodčí trpělivě tišili dav a snažili se zjednat klid ke hře.

K úvodnímu zápasu nastoupili stejně jako včera Petr Korbel a Peter Šereda a i tentokrát domácí hráč prohrál. Včerejší vývoj kopíroval i zápas Pavla Širučka s Martinem Olejníkem. Širuček sice díky klidnější hře v koncovkách vyhrál 3:0, ale včerejší lehkost tomu chyběla.

Dvoubodový Šimončík opět podržel svůj tým

První kolo dvouher završoval Josef Šimončíkproti Ľubomíru Pištejovi. Slovenský hráč byl dnes ve skvělé formě a prakticky nechyboval, zatímco domácí Šimončík se trápil, kazil podání i příjmy, netrefoval bekhend. Přesto se mu podařilo dostat ve třetím setu do hry, když proměnil třetí setbol. Ale na víc než na tento jediný set to nestačilo.

Lavička domácích na nohou

Po přestávce vývoj utkání visel na výkonu Širučka proti Šeredovi. Bylo to emociálně vypjaté utkání plné skvělých výměn a překvapivých úderů. Širuček prohrál první set, ale otočil na 2:1 a ve čtvrtém měl na pálce mečbol za stavu 10:9. Ten sice nevyužil, ale v pátém setu za stavu 10:6 už bodoval.

Další drama zařídil Korbel proti v úvodním singlu excelentnímu Pištejovi. V prvním setu prohrál 4:11, v sále zavládlo ticho a diváci se zvedali ze svých židlí na uklidňující procházku do foyeru. Jenže Korbel zvládl divokou koncovku druhé sady 14:12 a jeho soupeři selhaly nervy. Přestal trefovat a vršil jednu chybu za druhou. Korbel zvítězil 3:1, ale na jeho grimasách bylo vidět, že jej vítězství nad o třináct let mladším soupeřem stálo hodně sil a že i stolní tenis může bolet.

O utkání rozhodovala závěrečná čtyřhra

Nabuzené tribuny se těšily na triumfální ukončení utkání Šimončíkem, ale ten neměl ve dvouhrách svůj den a Olejníkovi kladl odpor jen v prvním setu.

Je dobojováno! Brod je mistrem republiky!

Za stavu 3:3 došlo na rozhodující čtyřhru, ve které byl jasným favoritem sehraný hradecký pár dvou slovenských reprezentantů Pištej - Šereda. Proti nim nastoupili domácí Širuček se Šimončíkem. Zvlášť nominace Šimončíka, který dnes ani jednou nebodoval a nezdál se ve své kůži, diváky zaskočila. Ale jak po utkání přiznal trenér domácích Demek, o složení deblového páru nebylo ani na vteřinu pochyb.

A vyplatilo se. Stal se malý zázrak. Širuček se Šimončíkem dokázali dosud neporažený pár hostů v pěti setech přehrát. Chyby vyplývající z nervozity a pocitu zodpovědnosti sice kupily obě dvě strany, domácí však nabíjela energie z neúnavně fandících ochozů. A když jim v rozhodující sadě navíc několikrát dopomohlo štěstíčko, mohla se oslava k zisku premiérového republikového titulu rozjet na plné obrátky…

Výsledek třetího finálového utkání:

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod - DTJ Hradec Králové 4:2

Korbel - Šereda 1:3 (4, -6, -4, -7), Širuček - Pištej 3:1 (7, 5, -2, 4), Šimončík - Olejník 3:1 (-8, 10, 5, 6), Širuček - Šereda 3:0 (4, 3, 7), Korbel - Olejník 0:3 (-10, -9, -10), Šimončík - Pištej 3:2 (-5, 9, -8, 9, 6)

Hráči extraligového Brodu zvítězili v pondělí 19. května nad Hradcem Králové 4:2, a učinili tak další významný krůček k zisku vysněného mistrovskému titulu.

Hráče obou finálových týmů přivítala v herně zaplněného brodského kulturního domu Ostrov elektrizující atmosféra, která hostům dávala jasně najevo, že se body z Brodu zadarmo nevozí.

Domácím fanouškům sice zatrnulo, když si Petr Korbel neporadil v úvodním zápase s Peterem Šeredou a prohrál 1:3, obratem však stejným poměrem setů srovnával Pavel Širuček proti Ľubomíru Pištejovi.

O třetí bod v utkání se utkali Josef Šimončík s Martinem Olejníkem. Dva sety byly síly za stolem zcela vyrovnané, pak však Šimončík převzal iniciativu a k úlevě zaplněných tribun přidal druhý bod pro domácí.

Finále zastihlo ve skvělé formě Širučka, což potvrdil v zápase se Šeredou. Svému soupeři nadělil třísetou porážku a dovolil mu všeho všudy sedmnáct míčků.

Atmosféru v herně zmrazila porážka Korbela s Olejníkem, který svým prvním bodem ve finálové sérii ještě stačil hostům vykřesat naději. Korbel dovedl všechny tři sety do vyrovnané koncovky, všechny tři však na výhody prohrál.

Závěrečná dvouhra Šimončíka s Pištejem se tak stala skutečným vyvrcholením večera. Šimončík musel dotahovat ztrátu z prvního a třetího setu, dvakrát dorovnával, ale dřel a tribuny ho hnaly k zisku čtvrtého bodu. V rozhodujícím setu byl při změně stran už jednoznačně lepším hráčem a svému soupeři povolil jen šest míčků.