Finálová série se stěhuje do Brodu za stavu 1:1

Výsledek prvního finálového utkání:

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 4:3

Pištej - Korbel 1:3 (-10, 10, -8, -9), Šereda - Šimončík 3:1 (7, -8, 9, 9), Olejník - Širuček 2:3 (-9, -5, 10, 10, -4), Šereda - Korbel 3:2 (-8, 8, -2, 7, 8), Pištej - Širuček 3:0 (8, 6, 9), Olejník - Šimončík 2:3 (5, -10, -6, 9, -8), Pištej / Šereda – Šimončík / Širuček 3:1 (3, -10, 5, 11)

Dlouho a s nadějemi očekávané finálové vyvrcholení extraligové sezony mezi stolními tenisty STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod a DTJ Hradec Králové odstartoval v úterý 13. května v přeplněné herně hradeckého klubu Petr Korbel proti lídrovi domácího družstva Ľubomíru Pištejovi a dokázal pro svůj tým vybojovat úvodní bod utkání.

Ačkoliv hosté šli ještě jednou do vedení díky pětisetové výhře Pavla Širučka nad Martinem Olejníkem, po nevídané, téměř pět hodin trvající bitvě se však po závěrečném míčku mohli radovat hradečtí hráči. Pištej se Šeredou se v play-off postavili k rozhodující čtyřhře už po třetí a ani tentokrát nepoznali hořkost porážky.

Výsledek druhého finálového utkání:

DTJ Hradec Králové - STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 1:4

Pištej - Korbel 3:2 (-5, -7, 4, 7, 7), Olejník - Šimončík 1:3 (-8, 10, -2, -4), Šereda - Širuček 0:3 (-8, -8, -7), Olejník - Korbel 2:3 (-9, -5, 9, 7, -8), Pištej - Širuček 1:3 (9, -6, -11, -4)

Ve druhém finálovém utkání, které se hrálo ve středu 14. května opět v Hradci Králové, oplatil extraligový STEN marketing svému soupeři úvodní porážku a srovnal na 1:1.

Druhé finálové utkání mezi domácím DTJ Hradec Králové a hostujícím STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod přivítala i dnes přeplněná, nepříliš prostorná herna U Labe, kam se dnes ještě navíc muselo vejít veškeré technické zabezpečení České televize.

Úvodní duel obstarali stejně jako včera Korbel s Pištejem. Po dvou setech to vypadalo, že Korbel bude i dnes brát první bod, ale domácímu hráči se podařilo bezpečně zvítězit ve třetím setu a v těch následujících kontroloval hru a svou šanci už nepustil.

Málokdo by si po včerejším vyrovnaném představení vsadil, že tím bodový příděl pro domácí skončil. A přeci tomu tak bylo! Šimončík se vypořádal s Olejníkem 3:1, když především poslední dva sety byly jasnou záležitostí brodského borce, a poté Širuček ve třech setech suverénně přehrál Šeredu, strůjce úterního vítězství hradeckého týmu.

O zdramatizování průběhu utkání se v souboji čtyřicátníků postaral Korbel proti Olejníkovi. Korbel vedl 2:0 na setu a i v tom třetím udával tempo. Vedl už 8:5, ale tříbodový náskok nedokázal udržet. Průběh čtvrtého setu narušilo spadlé zatemnění oken herny, kdy se diváci bavili nikoliv výměnami s celuloidovým míčkem, ale výkony místních údržbářů, balancujících na vratkých žebřících. Koncentraci lépe udržel Olejník a poslal zápas do rozhodujícího pátého setu.

V něm Korbel vedl opět jednoznačně 7:3, poté náskok ztratil, ale v rozhodujících pěti výměnách čtyřikrát bodoval a zvyšoval na 3:1 pro Ostrov. Olejník je prozatím smutným finálovým hrdinou, když ve čtyřech zápasech ani jednou nebodoval, z toho třikrát v pětisetových bitvách.

Rozhodující bod pro hosty získal Širuček nad Pištejem. Zápas se za vyrovnaného stavu lámal v koncovce třetího setu, když Širuček odvracel dva setboly. Nutno poznamenat, že si za stavu 11:11 pomohl téměř neviditelnou tečí hrany stolu, a ocenit sportovní gesto Pišteje, který teč přiznal, ačkoliv rozhodčí žádnou nepostřehli. V páté sadě pak už dominoval Širuček, který tak završil stav středečního odvetného utkání na 4:1.

Extraliga se nyní stěhuje do Havlíčkova Brodu. Třetí utkání se bude hrát v pondělí 19. května od 17.30. Utkání nebude oproti původnímu plánu vysílat Česká televize, přímý přenos zajistí Ondřej Rázl na internetovém kanálu Onlajnpřenosy.cz

Čtvrtý zápas se bude hrát v KD Ostrov v úterý 20. května od 17:30 a online poběží na www.sportzive.cz

Obě finále přenáší také náš partner Tipsport na svém kanále www.tipsporttv.cz Pro možnost sledování i případné vsázení výsledků je nutná registrace účtu na tomto webu.